“Müstəqilliyin 30 illiyi: Tarixşünaslıq və mənbəşünaslıq elminin uğurları və per...
Dəyərli dostlar, 17-19 noyabr 2021-ci il tarixlərində Bakı Dövlət UniversitetininTarix fakültəsinin təşkilatcılığı ilə Azərbaycan Respublikasının müstəqilliyinin bərpasının 30 illiyinə və “Müstəqilliyin 30 illiyi: Tarixşünaslıq və mənbəşünaslıq elminin uğurları və perspektivləri” mövzusunda Respublika elmi konfransı keçiriləcəkdir. Azərbaycan tarix elminin inkişafında tarixşünaslıq və mənbəşünaslıq üzrə tədqiqatların aparılmasınin əhəmiyyəti, tarixşünaslıq və mənbəşünaslıq elminin gələcək inkişaf perspektivlərinin müəyyən edilməsi respublika elmi konfransının keçirilməsini aktual edir. Konfransa professor-müəllim heyəti, elmi işçilər, doktorant, dissertant, magistrant və tələbələr tezislərini təqdim edə bilərlər. Konfransda yeni və maraqlı araşdırmaları gözləyirik. Konfransın onlayn formatda Micrasoft Teams platforması üzərindən keçirilməsi nəzərdə tutulur.